otel dekorasyon

başa dön

10 Mimar 10 Otel Odası ile Turizmcileri Büyüledi..

10 Mimar 10 Otel Odası ile Turizmcileri Büyüledi..

13-16 ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Anfaş Hotel Equipment fuar alanında bu yıl ilki yapılan Hotel Design Show etkinliğine turizmciler ve sektör profesyonelleri çok büyük ilgi gösterdi.

Projem Dergisi ile Anfaş ın organizasyonu üstlendiği Hotel Design Show da turizm mimarisi konusunda ünlenen 10 mimarlık ofisi her biri özgün tasarımlardan oluşan 10 farklı otel odası projesini yerinde uygulayarak şov yaptı.

Turizmin başkenti kabul edilen Antalya da bu yıl 27.si gerçekleşen Hotel Equipment Fuar alanı içerisinde düzenlenen etkinlik, Antalya ile birlikte Türkiye de de ilk kez yapılıyor. Bu nedenle son derece şık otel odası tasarımları hem fuar katılımcıları hem de diğer illerden gelen ziyaretçilerin, turizm yatırımcıların ve sektör profesyonellerin çok büyük ilgisini çekti. Dünyanın en önemli etkinliklerinden olan Expo 2016 Antalya ya da gönderme yapmak isteyen organizasyon yetkilileri Her yıl yeni bir tema ile yinelenecek olan Hotel Design Show 2016 nın bu yılki teması “çiçek” olarak belirlemişti.

Ünlü Mimarlık ofislerine özel davet gönderildi
Turizm mimarisinde ünlenen ve yaptığı işlerle başta Antalya ve diğer iller olmak üzere Türkiye geneline yayılan çoğu zaman da uluslararası işlere imza atan mimarlık firmalarına özel davetler gönderildi. Kendilerine özel davet giden 10 mimarlık firması, daha önce hiçbir yerde uygulanmamış tamamen özgün tasarımlardan oluşan otel odası tasarımlarını uygulamasını başarı ile gerçekleştirdi.
4 gün süren Hotel Equipment fuarı içersinde Hotel Design Show katılımcılarının projeleri, yurt dışı tasarım fuarlarını aratmayacak nitelikte gerçekleşti.

Hotel Design Show Davetini kabul ederek katılımcı olan mimarlık ofisleri ve kurucuları ise;


Mısırlıoğlu Mimarlık – İç Mimar Cüneyt Darı ve proje ekibi

 


Tuba Soner Design Office – Y. Mimar Tuba Soner ve proje ekibiYeşim Karaca Interiors Works – İç mimar Yeşim Karaca ve proje ekibiDual Interiors – İç Mimar Mehmet Adsız ve proje ekibi

 


Detay İç Mimarlık - İç Mimar İlker Biner ve proje ekibiCeos Group / Artus Design - Mimar Cemil Soyak ve Proje ekibiMimoza Mimarlık – İç mimar Buket Şanlılar Özcan ve proje ekibiPicco Architecture – İç mimar Ayça Verkaya ve proje ekibiHumay In. De. Co. – İç mimar Y.Burak Akay
Dipteck - Atakan Horasan Endüstri Tasarımcısı

Her yıl yeni bir tema
Her yıl yeni bir tema ile sürdürülecek olan Hotel Design Show organizasyonunu başarı ile gerçekleştiren Anfaş Fuarcılık ve Projem Dergisi projenin başından itibaren İç Mimar Burak Akay  önderliğinde otel odalarında ve iç mekanlarında tasarımın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Uygulamalarda kullanılan yeni malzemeler ise ziyaretçi ve yatırımcıların ilgisini çekti. Bu şovla fuarda yaratılmış olan sinerji, Antalya da fuar turizmine de farklı bir açı kazandırmış ve profesyonellerin tasarımlarıyla yeni trendlere dikkat çekilmesi sağlandı. 13 – 16 Ocak 2016 tarihleri arasında Hotel Equipment katılımcı ve ziyaretçilerine 4 gün boyunca gerçek bir tasarım şovu yaşatan Hotel Design Show mimarları Anfaş fuar direktörü Arzu Yüngül ve Projem Dergisi yayın Koordinatörü Müzeyyen Taşçı tarafından özel bir plaketle ödüllendirildi.
Anfaş Fuar Direktörü Arzu Yüngül - Projem Dergisi Sanat yönetmeni Dilek Karayaka - Tasarımcı Grafiker Mehtap Öz  
Fotoğraf Editörü Doğa Yusuf Dökdök - Reklam Yönetmeni Havva Çetin ve Yayın Koordinatörü Müzeyyen Taşçı