otel dekorasyon

başa dön
14 NİSAN
1725 defa Okundu

Metex Design renovasyonu ile yepyeni stil çizgisinde

Titanic Beach Lara, yeni iç mekan tasarımını tamamen yenileyerek, konukları için konfor duygusunu daha da arttırdı…

2003 yılında Hasan Sökmen tarafından mimari projesi çizilen Titanic Beach Lara, Antalya Kundu Bölgesi'nin ilk tematik otellerinden biri olarak tanınıyor. İç mimari projesinin Metex Design tarafından gerçekleştirildiği tesisin 2012 yılında başlayan renovasyon süreci de yine aynı mimarlık ofisi tarafından hayata geçirilmiş. Metex Design, tesisin yenilenme sürecini, otelin konuk ağırlama hizmetine engel olmadan etap etap sürdürmüş. Yatak katlarını da yenileyerek, 589 odasıyla beraber, Nisan 2014'te teslim etmiş.

Doğa ve doğal olan, tasarımda başrole taşınmış…

Titanic Beach Lara'nın genel tasarımında pastel renkler ile doğadan esinlenilmiş çiçek ve ağaç figürleri ön plana çıkarılmış. Sade ve nude tonlarla dekore edilmiş lobi, doğa dokulu resepsiyon deski ile tamamlanmış. Öte yandan kullanılan keten ve pamuklu kumaşlar, duvarlardaki pastel yeşil ve mavi tonlarındaki cam mozaik çiçek motifleriyle buluşturularak, modern çizgide Akdenizli bir tesise girildiği hissini yaratmış.

Tesisin neredeyse tamamında kullanılan tüm dekoratif aydınlatmalar, Metex Design ekibi tarafından bu proje için özel olarak çalışılan ve imal ettirilen modellerden oluşturulmuş.

Modern, Akdeniz, Asya, Eklektik ve Hip konseptler...

Daha önceki projede tek mekan olarak kurgulanan 2500 m2'lik ana restoran, renovasyon ile farklı restoran alanlarına dönüştürülmüş. Modern, Akdeniz, Asya, Eklektik ve Hip konseptleri çerçevesinde,  5 ayrı restoran şeklinde özel  olarak tasarlanmış.

Tüm restoranların giriş kurgusu, açık büfe alanlarından geçilecek şekilde ve sokak hissi yaratacak tarzda projelendirilmiş. Bu sayede de mekanlar oldukça geniş ve şık bir görselliğe sahip olmuş.

Odalardaki ve genel mekanlardaki mobilyalarda natürel meşe kullanılarak hem doğallık hem de Akdeniz mimarisinin sıcaklığı ve ferahlığı ön plana taşınmış. Tercih edilen soft tonlar ve sade dekorasyonla modern bir iç mimari çizgi yakalanmaya çalışılmış.

1300 m2' lik çok amaçlı salon; düğün, fuar ve konferans organizasyonlarına uygun şekilde, farklı

ışık seviyelerinde tasarlanmış. Tesisin genel tasarımına uygun rengarenk çiçekli halılar ve özel tasarım  cam aydınlatmalarla bambaşka bir yüz kazandırılmış.

Mekan dokusuna uygun görsel atmosferler…

SPA alanında eskiden var olan duvarlar kırılarak yeniden örülmüş. Mekana masaj odaları eklenmiş. Doğal ahşaplar, taş duvarlar ve doğal malzemeler kullanılarak dingin bir ortam yaratmak hedeflenmiş.

Fitness merkezinin iç mekan havuzuna ve yeşil alana bakan konumuna ek olarak,  gün boyu aldığı gün ışığıyla beraber, doğanın içerisinde spor yapma imkanı sağlanmış.