otel dekorasyon

başa dön

PSL Elektronik yeni tesisinde fark yaratacak

PSL Elektronik yeni tesisinde fark yaratacak

Aydınlatma sektöründe 25 yıllık tecrübesi  ile inovatif ve kreatif aydınlatma ürünleri tasarlayıp üreten PSL Elektronik A.Ş,  yeni üretim tesislerinde kapasitesini  3 kat artıracak.

Türkiye'nin köklü ve lider markası Fiberli'nin temelleri 1991 yılında PSL Elektronik'in kurulmasıyla atıldı. Ticari hayatına başladıktan yedi yıl sonra, FİBERLİ markasını yarattı ve Türkiye'de Fiber Optik aydınlatma sistemlerini uygulayan ilk Türk firması olarak literatüre geçti.

Şu anda 6.000 m2’lik fabrikada üretilen Fiberli ürünleri, 20'den fazla ülkede tüketicileri ile buluşuyor. Fark yaratmayı seven marka yakın gelecekte de 18.000 m2’lik yeni fabrikada üretime devam edecek.

PSL Elektronik, yeni üretim tesisinde plastik enjeksiyon, saç sıvama, PCB imalat, tam otomatik boya, polyester ve ahşap kalıp üretim atölyelerini bünyemize dahil ederek makine parkurlarını yüzde 150, mekanik üretim kapasitesini ise 3 kat artırmayı hedefliyor. Yeni üretim tesisinde, LEDLine ve Power üretim atölyelerine, geniş ürün yelpazesi için 6 farklı kontinü montaj bantları kurularak daha etkili ve daha hızlı montaj yapılması sağlanacak.

AR-GE ve ÜR-GE
İnovasyonun önemli öğelerinden biri olan Ar-Ge departmanı ile pazarın ve müşterilerin ihtiyaçlarını saptayan Ür-Ge departmanı 1210 m2’lik bir alanda tek çatı altında çalışmalarına devam edecek.  Ar-Ge departmanı, çalışmalarını ışık kaynağı, optik ve ışık kontrol sistemleri üzerine yoğunlaştırarak LED ve OLED'ler için yeni metod ve kontrol sistemleri geliştirmeyi hedefliyor.

Ür-Ge departmanına ise Optik Test Laboratuvarı’na düşey yağmurlama, yatay yağmurlama, kızaran tel, iğne alevi, darbe testi ce toz testi cihazları ekleniyor.

Çağdaş Aydınlatma
PSL Elektronik A.Ş, hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük projelere odaklanıyor. Uluslararası arenada Lotus Avm, Riviera Avm, Olimpiyat Stadyumu, Olimpiyat Anıtı, İrbid City Center Avm gibi ses getiren projeleri başarıyla tamamladı. Yurtiçinde ise son zamanlarda Galata Köprüsü, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Tarihi İtfaiye Binası, Aspendos Antik Tiyatrosu, Mardan Palace Hotel ve Düden Şelalesi gibi projelere imza attı.