otel dekorasyon

başa dön
7 AĞUSTOS
309 defa Okundu

Antalya nın Konyaaltı ilçesine prestijli kongre ve fuar merkezi

Antalya'nın Konyaaltı ilçesine prestijli kongre ve fuar merkezi

Fuarların, kongrelerin ve toplantıların yapılabileceği, çeşitli sosyal donatı alanlarına sahip olan Konyaaltı Belediyesi Kongre ve Fuar Merkezi’yle Antalya'ya yeni cazibe merkezi kazandıracaklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediyenin öz kaynaklarıyla inşa edilecek olan projeyi yakın zamanda tamamlayıp hizmete açacaklarını açıkladı.

 

Muhittin Böcek, Pınarbaşı Mahallesi'ne inşa edecekleri Kongre ve Fuar Merkezi’nin bu yıl içinde hizmete açılacağı bilgisini verdi. Konyaaltı Belediyesi Kongre ve Fuar Merkezi'nin ihale süreci tamamlandı. Pınarbaşı Mahallesi’nde 4036 ada 1 parselde bulunan 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Kongre ve Fuar Merkezi, 21 milyon 600 bin liraya ihale edildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 bin 500 kişilik kongre salonu, biri 600 kişilik 4 ayrı çok amaçlı salonun da yer aldığı kongre ve fuar merkezinde çalışmaları yerinde inceledi.

Konyaaltı Belediyesi Kongre ve Fuar Merkezi'nin ihale sürecini tamamladıklarını dile getiren Başkan Böcek, Konyaaltı'nın değerine değer katacak olan bu projenin kısa süre içinde tamamlanıp hizmete açılacağını söyledi. Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi, Antalya Arena Stadı, Antalya Kültür Merkezi ve Cam Piramit’e yakın olması sebebiyle de Pınarbaşı Mahallesi'ni bu proje için uygun bulduklarını kaydetti.

Başkan Muhittin Böcek, Pınarbaşı Mahallesi'nde mülkiyeti belediyeye ait 10 bin metrekare arazi üzerine inşa edilecek proje içerisinde 3.500 kişilik kongre salonunun bulunacağını bildirdi. Muhittin Böcek, bununla birlikte biri 600 kişilik 4 ayrı çok amaçlı salon, kafe, mescit ve 110'u kapalı toplam 210 araç kapasiteli otoparkın da yer aldığını belirtti