otel dekorasyon

başa dön
7 AĞUSTOS
789 defa Okundu

Karadeniz’in kıyısında Samsun temalı bir beş yıldız otel...

Karadeniz’in kıyısında Samsun temalı bir otel: Sheraton Samsun

Muhteşem bir Karadeniz manzarasına sahip olan Sheraton Samsun Hotel, sıcak ve konforlu bir tasarım konseptine sahip. Şehrin iş, alışveriş ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan otel, kişiye özel hizmetleri ve ayrıcalıklarıyla hem iş hem turizm amaçlı seyahat eden misafirler için ideal bir tercih.

Samsun şehrine prestijli bir otel kazandırmak isteyen Tanrıverdi Holding, aynı zamanda şehre değer katacak bir mekan üretme isteğiyle marka olarak Sheraton otel zinciri ile çalışmaya karar verdi.

Tanrıverdi Holding, havalimanından Samsun’a uzanan sahil şeridinde yer alan otelin iç mekan tasarımını, turizm tesislerinde tecrübeli İstanbul merkezli Kreatif Mimarlık ile çalıştı.

Kreatif Mimarlık yapının beş yıldızlı bir otelin tüm ihtiyaçları ve Sheraton Oteller zincirinin standartlarını gözeterek fonksiyonel ve mekânsal organizasyonunun yanı sıra  tüm estetik kararları da işverenle koordineli bir şekilde ele aldı.

26 katlı 40.000m² kapalı alana sahip otelde yatak katları, genel alanlar ve dış mekanlar sıcak ve konforlu bir atmosfer yaratacak şekilde bütüncül bir anlayışla tasarlandı. 221 oda kapasitesine sahip otelin iç mekan yerleşimi, konaklama fonksiyonuna ilave olarak, Samsun’daki kongre ve balo gibi etkinliklere uygun olarak planlandı. Bu sayede Samsun şehri, kongre ve önemli etkinlikler için yeni bir mekan kazanmış oldu.

Otelde SPA, açık ve kapalı havuz ve spor salonunun yanı sıra kahvaltı salonu,  fener restoran, bar gibi yeme - içme mekanları da bütüncül tasarım konseptine uygun olarak otel mimarisi konusunda uzmanlaşan Kreatif Mimarlık tarafından tasarlandı.

Yatak odalarında Samsun temalı fotoğraflar tercih edilirken, malzeme ve mobilya seçimlerinde Sheraton Konsepti göz önüne alınmış olup, malzemelerde doğal ahşap kullanılırken, hareketli mobilyalarda pastel renkler seçildi.

20'si Süit olan 221 misafir odasının her birinde inanılmaz bir uyku deneyimi sunan Sheraton Signature® Bed imzalı yataklar bulunmakta.

Proje Adı: SAMSUN SHERATON OTEL

Proje Başlangıç / Bitiş: 2013-2014

İnşaat Başlangıç / Bitiş: 2014-2015

İşveren: Tanrıverdi Holding

Kapalı Alan: 42.000m2

Tasarım Ekibi: A.Volkan, S.Cengiç, N.Asal, F. Savgan, E. Yılmaz,

C. Köle, Ö. Kayserilioğlu

Fotoğraflar: Yerçekim Fotoğraf