otel dekorasyon

başa dön
8 AĞUSTOS
868 defa Okundu

Çok Renkli, Eğlenceli, Rahat ve Şık: Telephone Cafe

Çok Renkli, Eğlenceli, Rahat ve şık: Telephone Cafe

Tuba Soner Design Office tarafından projelendirilen Telephone Cafe, oldukça geniş bir yerleşim alanı içinde farklı ve süprizli tasarımları bir araya getiren bir mekan olma özelliğini taşıyor.

Telefon konseptinden yola çıkılarak tasarlanan Telephone Cafe’de konsepte uygun bir şekilde mekanın en göz alıcı yerinde kırmızı, büyük çevirmeli bir telefon yer almış. Kırmızı renk mekanın diğer bölümlerinde de detaylarla konumlandırılmış. Bar önüne sokak havası verilerek üst katın galeri boşluğu espirili hale getirilmiş.

Farklı oturma grupları ve farklı masa ebatları ile mekan tek düzelikten çıkarılarak farklı müşteri gruplarının zevkine uygun hale getirilmiş. Kafenin girişine konulan şömine detayı ile romantik ve sıcak bir atmosfer yakalanmış.

Girişte konumlanan tamamen masif kırmızı bar, endüstriyel aydınlatmalar ve güzel sloganlar yazılarak zenginleştirilirken yerdeki beton görünüm seramiklerle bütünleşmiş.

Tüm mekanda kullanılan tuğlalar, merdivendeki sac kaplama ve duvarlardaki beton görünümü mekana tarihsel bir görüntü sağlamış. Bu detaylar sanki mekanla yıllardır bütünmüş izlenimi yaratmış.

Üst katta kurgulandırılan orta mekanda Tuba Soner Design Office tarafından barirosol tavan geçilerek karanlık kısım bertaraf edilirken duvarda oluşturulan dikey peyzaj ve aydınlatmalarla sizi başka bir yerlere götürüyor. Özellikle gruplar ve doğum günü partileri düşünülerek düzenleme bu şekilde yapılmış. Yine üst katta oluşturulan VIP salonlar özel toplantılar için çok iyi düşünülüp projelendirilmiş. Mekanda her yerde kullanılan doğal ahşap antrasit rengi ve renkli lake patinelerle oldukça iyi bir ahenk oluştururken ara ara kullanılan duvar yazıları kafeye dinamik bir etki veriyor.