otel dekorasyon

başa dön
8 AĞUSTOS
801 defa Okundu

Cansever’in adı Kepez’de yaşıyor

Cansever’in adı Kepez’de yaşıyor

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

Ortaya koyduğu mimari eserlerle otoriteler tarafından dünyanın ve ülkemizin önemli mimarlarından kabul edilen, mimariyi sanatla bütünleştiren Turgut Cansever adına Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen ulusal düzeydeki yarışmanın proje dalı, Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde sonuçlandı.

Türkiye mimarlık alanında ödül veren ilk belediye olan Kepez Belediyesi’nin bilge mimar Turgut Cansever anısına her yıl gerçekleştirdiği projede başarı ve jüri takdiri alanlarında proje dalları belirlendi. Mimarlar Odası Antalya Şubesi Hizmet Binasında Abdi Güzer, Nevzat Sayın, Tülin Hadi, Ömer Selçuk Baz, Elvan Altan ve Lütfiye Serap Yılmaz'ın katılımları ile gerçekleştirilen seçici kurul toplantısında, Mersin – Anamur’da bulunan Anamur Atatepe Sosyal Merkezi ve Çevresi yapısıyla “Turgut Cansever Büyük Ödülü” Seden Cinasal, Fatih Yavuz, Ramazan Avcı ve Emre Şavural’a verildi. 45 eserin katıldığı seçimde, seçici kurul büyük ödül dışında iki adet başarı ödülü ve bir adet de jüri takdirinde bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Turgut Cansever’in Kepez’de anılmasından mutluluk duyduklarını söyleyerek, “Bir belediyenin ulusal çapta mimarlık ödülleri etkinliği düzenlemesi anlamlı bir çalışmadır. Kepez Belediyesi böylesi bir etkinliği ilk kez düzenleyen belediye olarak tarihe geçmiştir. Burada meçhul bir kahramanı, malum bir kahraman haline getirmek için büyük özveriyi gösterdik” ifadelerini kullandı.


 

Seçici kurul değerlendirmeleri neticesinde ödül dağılımı

“Turgut Cansever Büyük Ödülü”
Anamur Atatepe Sosyal Merkezi ve Çevresi, Anamur - Mersin
Seden Cinasal, Fatih Yavuz, Ramazan Avcı, Emre Şavural
Danışmanlar: Elvan Ender, Zafer Kınacı, Kemal Güravşar, Orhan Gürson

“Başarı Ödülü”
Eğirdir Çarşı, Eğirdir-Isparta
Ali Sinan-Hasan Okan Çetin
Yard. Mim.: Başak Kalfa, Makbule Biçer, Nuran Özkam, Tuğba Kayakök

“Başarı Ödülü”
Lima Çağdaş Sanat Müzesi (MALİ) Ek Yapısı ve Çevre Düzenlemesi, Lima - Peru
Burak Pelenk
Yard. Mim.: Eda Yazkurt Pelenk-Tuğberk Kaan Nazlı-K.Berk Demirkan-Dilara Demiralp-Damla İçyer

“Jüri Takdiri”
Gökçeada Lise Kampüsü, Gökçeada - Çanakkale
Pınar Gökbayrak, Ali Eray, Burçin Yıldırım
Yard. Mim.: Çağlar Yılmaz, Sinem Yardımcı, Ekin Aytaç, Arzu Meyvacı, Serkan Polat, Ayşe Selin Gürel, Zeynep Ceylan, Cansu Kaçar
Danışmanlar: Elif Çelik, Hakan Çatalkaya, Eren Balkış, Serhan Çaycılar, Selahattin Özdeniz