otel dekorasyon

başa dön
11 AĞUSTOS
661 defa Okundu

A’ Design Award dan iki ödül birden aldı

A’ Design Award dan iki ödül birden aldı

Maltepe Üniversitesi İçmimarlık bölümü öğrencisi A' Design Award dan iki ödül birden aldı. Berk Arıl, Yapı Malzemeleri kategorisinde “Silver”, Banyo Mobilyaları ve Sağlık Gereçleri kategorisinde ise “Bronze” olmak üzere çok önemli iki ödülün sahibi oldu.

A’ Design Award sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. İtalya’ da Como Kültür Departmanı tarafından düzenlenen A’ Design Award tasarım yarışmasına, 97 ayrı tasarım disiplininde, 98 ülkeden 18.000 proje katıldı. Dünya çapında tasarımın geleceğine yön veren bu yarışmada Türkiye’yi temsil eden tasarımcı Berk Arıl, çok önemli iki ödül birden aldı. Çalışmalarında pırlantanın ve ışığın kırılımından esinlenen Berk Arıl, Yapı Malzemeleri kategorisinde “Silver”, Banyo Mobilyaları ve Sağlık Gereçleri kategorisinde ise “Bronze” olmak üzere çok önemli iki ödülün sahibi oldu.

 Adaylar, başarılı akademisyenler, seçkin basın mensupları, yaratıcı tasarım profesyonelleri ve tecrübeli girişimcilerden oluşan uluslararası jüri üyeleri tarafından, tüm detaylar göz önüne alınarak dikkatlice değerlendirildi.

Dünya çapında en üstün tasarım, teknoloji ve yaratıcılığa sahip en iyi ürün, proje ve tasarımlar A’ Design Award ile ödüllendiriliyor, yani tasarım ve yenilikte mükemmeliyet sembolü ile. Farklı ülkelerden gelen tasarımcılar, şirketler ve enstitüler en iyi çalışmalarını, projelerini ve ürünlerini aday göstermeleri için yarışmaya davet ediliyor. Değerlendirmeler Platin, Altın, Gümüş, Bronz ve Demir olmak üzere 5 ayrı disiplinlerde yapılıyor.

9 Haziran’da İtalya’da düzenlenen görkemli gala gecesinde dereceye girenler ödüllerini aldılar. Kazananlara ayrıca “yılın en iyi tasarımları” sergisinde özel alan verilerek çalışmalarını İtalya’da sunma imkanı verildi.