otel dekorasyon

başa dön
29 AĞUSTOS
759 defa Okundu

2017’nin Rengi Greenery!

2017’nin Rengi Greenery!

Drappo, yerli ve ithal döşemelik ve perdelik kumaşlarıyla, sezonun en trend renklerinden oluşan duvar kaplamaları ile geniş ürün gamlarını mağazalarında sergiliyor.

Baharı eğlenceli renk ve desenlerle karşılayan Drappo, keyifli kombinasyonları ile de dikkat çekiyor.

Drappo 2017 renk ve kumaş trendlerinde öngörülerini ayrıntıları ile paylaştı.

Karakteristik keskin ve sert renklerin, parlak ve metalik renkler ile harmanlanmasıyla hem gözümüze hem ruhumuza hitap edecek bir yıl olacak.

Dünyanın renk otoritesi olarak kabul edilen ve her yıl tasarım, reklamcılık, pazarlama ve dekorasyon gibi alanlarda o yılın renk trendlerini belirleyerek yön veren Pantone, 2017 yılının rengini Greenery olarak belirledi. Türkçe karşılığı yeşillik anlamına gelen Greenery, yeni başlangıç, tazelenme, iyileşme, yenilenme gibi bir çok pozitif  durumu sembolize etmekte.Son derece canlı ve enerjik bir görünüme sahip bu rengi, ekru, gri mavi,ten rengi ve kahve tonları ile harmanlayarak, masalsı ve huzurlu mekanlar yaratmak mümkün.

Bu sene grinin çeşitli tonları da ön planda olacak. Mermer, pirinç, bakır gibi materyallerin sıkça kullanıldığı mekanlarda gri en iyi zemini oluşturacak.

Yağmur ormanlarının egzotik tüm tonlarını, tropikal yeşillerin tonları, siyah ve beyaz ile kombinlenecek.

Kumaş tuşesinde ise bu yıl favori kadife, ancak diğer yıllara göre kadifenin çok daha renkli hallerini göreceğiz. Yalnızca perde ve döşemelikte değil, kadife giydirilmiş duvarlar da sıkça karşımıza çıkacak.

Ama tüm bu desenler ve renklere rağmen, klasik modeller ve Nude tonlar her zaman ki yerini koruyacak.


Çiğdem Kaplan - Drappo Tekstil Kurucu Ortağı ve Yöneticisi