otel dekorasyon

başa dön
29 AĞUSTOS
6765 defa Okundu

Renkli, Dinamik Ve Güvenli Bir Yaşam Alanı

 

Renkli, Dinamik Ve Güvenli Bir Yaşam Alanı

Final Okulları Antalya

 

40 yılı aşkın köklü bir eğitim geçmişine sahip Final okulları, sadece verdiği eğitim değil içinde farklı ayrıntılar barındıran mimari dokusu ile de dikkat çekiyor. Çocuk faktöründen dolayı güvenliğin ön planda tutulduğu, dolayısı ile bunun kullanacak tüm malzemelerde de dikkate alındığı, buluşma noktalarının daha eğlenceli planlandığı, renkli, keyifli ve güvenli bir proje.  

Antalya Final Okulları, Türkiye’de birçok eğitim yapıları projesine imza atmış Yüksek Mimar Sadri Demirkol Tarafından hazırlanmış. 22.000 m2 kapalı alana sahip, içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, FİBA yönetmeliğine uygun spor salonu, 650 kişilik konferans-seminer salonu, bale salonu gibi yaşam alanlarını barındırmakla birlikte, 1500 öğrenci kapasitesine sahiptir.

İç mimari projesini Muums Mimarlığın üstlendiği Final okullarında gerek mimari gerek iç mimari projede, tasarım sürecinde çocuk faktörü dikkate alınarak yol alınmış.

Lobi bölümünde, dış cephedeki klasik duruşun yansımaları görülmekte. Velilerin karşılandığı bekleme alanı ve aynı zamanda yönetim holü olan mekan, rahat, sakin ve aynı zamanda yönetimin ağırlığını hissettirecek bir alan olarak tasarlanmış.

Tam Anlamıyla Bir Sanat Sokağı

Birinci bodrum katta bulunan Sanat Sokağı, duvarlarında kara tahtaların bulunduğu, enerjik renklerin hakim olduğu, sokak lambalarının ve banklarının bulunduğu bu mekan. Bir ucu modern ve eğlenceli bir kantin diğer ucu kapalı havuza bakan bu sokak üzerinde; seramik atölyesi, görsel sanatlar atölyesi ve ritim müzik atölyesi bulunmakta.

Konferans solonu hem ağırlığı olan, hem de heyecanı yansıtan bir dokuya sahip. Mermer görünümlü seramikler ve koyu renk ahşap kaplamalar, çocukların enerjisin denk düşecek turuncular dikkat çekiyor.

Restoran kısmı, renkli çizgiler ve ahşap sıcaklığı bir arada kullanılarak enerjisi yüksek bir alana dönüşmüş.

Spor salonu ve yüzme havuzu, enerjinin bol olduğu mekanlar da ilk planda olması gereken güvenlik faktöründen yola çıkılarak tasarlanmış. Kullanılan zemin malzemeleri ve renkli duvar döşemeleri hem hijyeni hem güvenliği sağlıyor.