otel dekorasyon

başa dön
14 NİSAN
1784 defa Okundu

En Zarif Doğal Taş ikilisi: Desert Grey ve Fire Onyx

Taştan taşa fark yaratanlar: Çalışkanerler Mermer

En zarif doğal taş ikilisi "Desert Grey" ve "Fire Onyx"in kaynağı, Çalışkanerler Mermer Ocakları…

1992 yılında Antalya-Manavgat'ta mermer atölyesi olarak başlayan Çalışkanerler Mermer'in yolculuğu, devamındaki yıllarda büyüyerek bugünlere ulaşmış ve üretim kapasitesini arttırmıştır. Ayrıca Antalya ve Manavgat'ta gerçekleştirilen ithalat-ihracatın yanı sıra hem uygulamalı proje alanında hem de toptan ve perakende satışta kalitesiyle tanınan bir marka haline gelmiştir. Firma Manavgat’taki 8.000 m2‘lik projelendirme merkezi ve atölyesinde otel inşaat proje uygulamaları; Antalya merkezdeki 2.500m2’lik alanda granit ithalatı ve toptan satışı yapmaktadır. Bugün 2 adet ocak ve 3 farklı mermerle Konya-Bozkır'da ocak işletmeciliği de yapan Çalışkanerler Mermer, tabiatın milyonlarca yılda oluşturduğu bir mucizeyi gün ışığı ile buluşturmaktadır.

Dünyada eşi  benzeri olmayan "Desert Grey" ve "Fire Onyx"

Çalışkanerler'in Konya Bozkır’da faaliyete geçirdiği ocaktan üç farklı mermer çıkarılmaktadır. "Fire Onyx", "Gri Emparador" ve dünyada bir benzeri daha olmayan doğanın mucizesi onyx ve gri mermer karışımından oluşmuş "Desert Grey"…

Işığı sızdıran yapısıyla büyülü bir atmosfer kuran "Desert Grey"...

Desert Grey’in en büyük özelliği, dokusunda onyx bulunması ve delikli bir yapıya sahip olması sebebiyle ışık geçirgenliğini sağlaması… Uygulama alanlarında arkadan ışıklandırmayla birlikte kullanıldığında, dokusundaki onyxten sızan ışıkla hem masalsı bir duruşu hem de gri mermerin doğallığını sunması… En önemli avantajıysa blok ve plakalarda çok sağlam ve sert yapıya sahip olması sayesinde file, kimyasal sağlamlaştırma vb. uygulamalara ihtiyaç duymamasıdır. Farklı yüzey uygulamalarıyla beraber  iç ve dış mekanlarda,  dekoratif uygulamalarda, kaplama, döşeme, basamak, ıslak mekan vb. mermer ile ilgili tüm alanlarında kullanılabilmektedir. Bu doğal taş aynı zamanda "Fire Onyx" ve "Gri Emparador" gibi hem iç piyasanın hizmetine sunulmakta hem de dünya piyasalarına blok, plaka ve ebatlı olarak ihraç edilmektedir.