otel dekorasyon

başa dön
29 AĞUSTOS
825 defa Okundu

Sıra dışı bir tasarım: Grotto Sauna

Sıra dışı bir tasarım: Grotto Sauna

Bizi tutma! Bize katıl! Sloganı ile sıra dışı tasarımlara imza atan, bol ödüllü, Kanada kökenli Mimari ve Tasarım firması Partisans tarafından hayata geçirilen Grotto Sauna projesi sıra dışı tasarımı ve bir o kadar sıra dışı olan konumu ile dikkat çekiyor.

Grotto Sauna, Ontario'nun Georgian Körfezi'ndeki bir adanın kenarında yer almakta. Proje de modern teknolojinin izleri, geleneksel doku, eski dünya işçiliği ve üretim teknolojisinin olanaklı kıldığı sürdürülebilirlik özelliklerinin hepsini bir arada görmek mümkün.

Proje bir İtalyan mağarasından esinlenilerek hayata geçirilmiştir. Tasarımda Kuzey Kanadalı manzara düşkünlerine duyulan saygı, yapının bir çıkıntı değil, var olan alanın içine oturtulan bir dokuya sahip olmasına neden olmuş.

Eğimli iç mekan, Huron Gölü'nün dalgalarını ve Prekambriyen kalkanını (dalgalı bir kaya yüzeyi) taklit ederken, geleneksel Japon Shou Sugi Ban yöntemiyle hazırlanmış, kömürleşmiş, sedirden yapılmış basit ama etkileyici bir görünüm taşıyor.

Grotto Sauna, uzak ve çevreye duyarlı bölgelerde iddialı mimariyi inşa etme zorluklarını çözmek için başarılı bir yöntem oluşturan, sürdürülebilir bir yapı.

Mimari Firma: PARTISANS

Müşteri: Özel

Ölçek: 800 m² (75 m2)

Tip: Spa

Yeri: Georgian Bay, Kanada