otel dekorasyon

başa dön
14 NİSAN
1217 defa Okundu

Modern Renovasyon Projesi Allegria Hotel

Tuba Soner Design'ın modern renovasyon projesi: Allegria Hotel

Renklerdeki ahengi ve detaylardaki uyumuyla, farklı bir proje olarak tanımlanan Allegria Hotel, gelen konukları kendine özgü bir konforla ağırlamak için yenilenmiş.

Tuba Soner Design, daha önceleri faaliyette olan ancak renovasyon sürecine girmesi gereken Allegra Hotel'i, eklenen bölümleriyle beraber yeniden projelendirmiş. Eklektik bir proje olarak tanımlanan Allegria, yatırımcısının da katkılarıyla oldukça başarılı bir çalışma olarak sonlandırılmış. Ortaya da kendine has bir şıklığın konfor duygusuyla buluştuğu sıcacık bir tesis çıkmış.

Mekan detaylarının etkisi, farklı farklı öğelerle bütünlenerek güçlendirilmiş.

Tuba Soner Design ekibi, öncelikle resepsiyon ve lobi olarak düzenlenen görkemli giriş bölümünde hem aydınlık hem de aykırı bir duruşa sahip kubbe tavan etkisini güçlendirecek detaylara çalışmış. Zeminde kullanılan CNC'ler tavandaki büyük kubbenin yaprak temasıyla bütünleştirilmiş.

Eski bölüme, yeni açılan merdivenle restoran kısmı olarak inilmiş ve mermerle düzenlenmiş. Lobi alanı, merkeze konumlandırılan lacivert, kırmızı, gri ve bej tonlarından kombinlenen oturma gruplarıyla, sıcak bir karşılama alanına dönüştürülmüş.

Resepsiyon sırtındaki 3 boyutlu ahşap kaplama, Soner Mobilya tarafından özel olarak tasarlanarak imal edilmiş. Böylece projedeki en ilginç ve en vurucu detay oluşturulmuş. Resepsiyon desk üzerinde alışılmışın dışında  ferforje kafes formlu abajurlar kullanılmış.

Renklerdeki uyum, detaylardaki sihirle farklı bir proje...

Allegra girişi, tam ortada bulunan limon ağacı ve dikey bahçelerin yeşili ile bütünleştirilmiş. Gold ve klasik detay eklentileri, tesis genelinde görülen romantik akımın temsilcilerinden biri olmuş. Kısacası dekorasyonda kullanılan renklerin uyumu ve detaylardaki sihirle farklı bir tesis projesi yakalanmış.

Romantik detaylar, özel tasarım uygulamalar…

Pastane bölümünde kullanılan çiçek ve yaprak figürlü ahşap dekupe CNC'lerle, doğaya atıfta bulunulmuş. Apliklerde kullanılan meleklerle de ufak ufak barok romantizminin hatırlanmasını sağlanmış.

Restorandaki kot farkının, kullanılan barissollerle uyumlu bir şekilde örtüştürüldüğü proje, tavanlardaki aydınlatmalarla da öne çıkmış. Yine Tuba Soner Design Office tarafından projelendirilen aydınlatmalardaki çiçek detayı, proje genelinde görülen romantik doğa temasıyla oldukça uyumlu olmuş. Restoran hareketlileri, tesisin daha önceki sezonda kullandığı mevcutlarla değerlendirilmiş.

İtalyan ve Osmanlı A'la Carte'lar da ayrı ayrı tasarlanmış. İtalyan Restoran alanının duvarlarında kullanılan Venedik ve eski İtalya doğa resimleriyle mekan konsepti desteklenmiş.