otel dekorasyon

başa dön
14 NİSAN
2075 defa Okundu

Detaylarıyla Çarpıcı ve Şık

Mimoza Mimarlık'ın Modern Ofis Projesi

Mimoza Mimarlık, Teztay Ofis projesinde sıra dışı tasarım elemanları kullanarak, modern ve görsel etkileyiciliği yüksek bir kurguya imza atmış.

Mimoza Mimarlık tarafından çalışılan Teztay Ofis projesi, sıra dışı tasarım elemanlarıyla tasarlanan; mobilyada lake, masif ceviz ve mermerin kullanıldığı, aydınlatmalarda özel tasarım ve ithal ürünlerin seçildiği, zeminlerdeyse 60x60 koyu renk karo halılarla bütünlüğün sağlandığı  modern, çarpıcı ve şık bir proje olmuş.

Mekan tasarımının temel çıkış noktası: Teztay'ın kurumsal kimliği ve bulunduğu sektör...

Teztay Ofisi, tasarım ekibi tarafından firmanın kurumsal kimliği ve bulunduğu sektör göz önüne alınarak tasarlanmış. Özellikle mekan konseptinde koyu renkler, Mimoza Mimarlık özel üretimleri olan modern mobilyalar ve şık aksesuarlar tercih edilmiş. Ofisin giriş bölümünde sekretarya masa arkasına eğimli ve açılı lake mobilyadan duvar kaplaması yapılmış. Aslında düz çizgilere sahip olan sekretarya masası ise ön yüzeyinde kullanılan ayna ve ahşap borularla hareketlendirilmiş. Ahşap boru dikmeler aynı zamanda seperatör olarak kurgulanmış.

Bekleme bölümünde sade oturma elemanları tercih edilmiş. Genellikle koyu renklerin hakim olduğu mekanın döşemeleri için açık renk seçilmiş. Oturma grubunun arka duvarında kullanılan tablo yanı, özel tasarım cronus apliklerle kombinlenerek duvar tamamlanmış. Aynı duvarın devamında turuncu ızgaralı dolap kapağı, hem işlevsel olarak kullanılabilecek hem de koyu renkli ofis atmosferini renklendirecek şekilde tamamen dekoratif bir etki yaratamak amacıyla kullanılmış.

Yönetici odasına girildiğinde odak noktası olarak masa arka duvarı düşünülmüş. Ve tüm duvarı kaplayan, etkileyici bir pano duvar saati uygulanmış. Böylece mekana hem 3 boyut kazandırılmış  hem de farklı bir atmosfer oluşturulmuş. Yine bu alanda da mekan genel konseptine sadık kalınarak,  koyu renklerle modern çizgiler birleştirilmiş.

Masada ahşap ve siyahın uyumu sağlanırken, masa tablasının üzerindeki siyah geometrik deri detayı ile masa ayaklarındaki siyah boyalı profillerle renk uyumu oluşturmuş. Etajer ise fonksiyonel, sade ve beyaz olarak tasarlanmış.

Aydınlatma olarak masanın üzerine tavandan gelen artemide, özel tasarım abajur görünümlü krom askı elemanlı aydınlatma kullanılmış. Masanın yanında aktif kullanılacak siyah metal üçgen ayaklı beyaz raflar, hem panolu duvarı tamamlamış hem de mekana farklı bir hava katmış.

Kullanılan oturma elemanlarının sade ve şık olmasına özen gösterilmiş, modern tasarıma sahip açık renkli koltuklar tercih edilmiş. Girişteki turuncu ızgaralı kapak rengi, odadaki arşiv dolabında da kullanılmış.

Yönetici odası ile toplantı kısmını ikiye bölen füme camlı parlak krom çerçeveli paravan, hem iki bölümü birbirinden ayırmış, hem de tavandan asılan TV için duvar görevini üstlenmiş.

Toplantı kısmında en dikkat çekici tasarım ise dikey dekoratif boyalı kırık duvar olmuş. Tavandan duvara yönlendirilen efektif aydınlatmalar da bu duvarın ön plana çıkmasını sağlamış. Toplantı masasında doğal carrara  mermer kullanılıp komple tüm kenarlar ve köşeler pahlanmış. Ayaklar ise  krom çerçeve içine kütük ahşapla detaylandırılmış. Aydınlatmada modern, şık ve sade bir sarkıt  tercih edilmiş. Toplantı mas sandalyelerinde de krom ve siyahla bütünlük sağlanmış.