otel dekorasyon

başa dön

Parlayan Bir Yıldız Royal Seginus Hotel

Stone Group zincirinin 7. ve son oteli olan Royal Seginus Hotel projesinin tasarımında, gökyüzündeki en parlak yıldızlardan olan Seginus Yıldızından esinlenilmiştir.


1995 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Taş ve kardeşleri tarafından bir aile şirketi olarak kurulan Stone Group, turizmden önce çeşitli iş kollarında faaliyet gösterdi ve 1998 yılında ilk otelleri olan Stone Palace ile sektöre giriş yaptı. Bugün 7. oteli Royal Seginus ile misafirlerini ağırlamaya devam eden Stone Grubu toplamda 4250 oda ve 12 bin 500 yatak kapasitesi ile sektörün en büyükleri arasında yerini almakta.


Tesis de toplam 498 adet oda bulunmaktadır.349 Superior standart oda, 5 engelli odası, 80 dubleks aile odası, 48 ara kapılı aile odası, 8 Junior Suit, 8 Deluxe Suit bulunmakta. Bunun yanı sıra 8 alacarte 1 ana restoranı ile misafirlerine hizmet vermekte. 


 Yapı, bulunduğu alanın olabildiğince doğusuna konumlandırılmış, dolayısıyla yatırımcının diğer oteli olan Royal Holiday Palace ın önü kapanmamış ve odaların deniz manzarası da engellenmemiş olmuş.


Oval ve sivri hatların birleşiminden oluşan modern çizgilere sahip cephesi ve Seginus yıldızının sembolü olan, gökyüzüne uzanan kulesiyle diğer yapılardan kolaylıkla ayrılıyor. Yapının eğrisel hatlara sahip olması sebebiyle, cephe tasarımında kompozit panaller kullanılmış. Planlar tasarlanırken gökyüzünde kayan bir yıldızı sembolize edecek şekilde plan şeması oluşturulmuştur. Projenin bir çok  yerinde yıldız görmek mümkün.Çatıda tasarlanan yıldız, ledlerle gece aydınlatılmış,Antalya nın bir çok noktasından parlayan bir yıldız olarak görülecek şekilde tasarlanmış.Otele girdiğimizde geniş bir lobi karşılıyor. Merkeze yerleştirilen düşey sirkülasyon elemanlarıyla yapı yukarıda dört kola ayrılıyor. Çatıya kadar uzanan galeri boşluğu lobiye doğal ışık ve ferahlık sağlıyor. Lobi denize hakim uzun terasıyla destekleniyor. Manzaradan daha iyi yararlanmak adına alakartlar da bu katta tasarlanmış.


Planlarda, cephelerde ve mimaride konsepte sadık kalınan projede bir diğer ayırt edici özellik ise standart odalarda 60 m2 yi aşarak kullanıcıları için son derece konforlu yaşam alanları sağlaması.


Bodrum katta ana merdiven ve havuz çıkışına kadar olan bölümü koridor mantığından kurtarıp, havuzla aynı kotta bulunan spa, restoran, kapalı yüzme havuzu, eğlence merkezi gibi genel mekanlar önünde kendilerine has, özelleşmiş holler yarattık. Böylece kullanıcılar için ferahlık hissini maksimize ettik. 

Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanan toplantı salonları da yapıyı kongre turizmi için de cazip kılıyor. Geniş fuayesiyle birlikte 1500 kişilik toplantı salonu her türlü toplantıya imkan sağlıyor.