otel dekorasyon

başa dön

İç mekanda cam kapılar

Camla canlanan dekorasyonlar

İç mekanlarda kullanılan cam kapılar, kurgulanan dekorasyonu ön plana çıkaran; hem sadeliği hem de ferahlığıyla mekana modern ve steril bir etki katanlardan.

Geçmişte kullanılan ahşap çerçeveli cam kapılar, artık yerini modern ve sürgülü cam kapılara bırakmış durumdadır. Mekanda yer tasarrufu sağlayan, kullanıcıya alanda rahat hareket etme olanağı sunan ve istenilen ölçülerde, renklerde, desenlerde üretilebilmesiyle de kişiselleştirmeye imkan tanıyan bu yapı elemanları, model alternatif zenginliğiyle ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilmektedir. Aynalı, renkli, buzlu, lamine, ekstra clear ve parlak cam olarak sınıflandırılan üretimler, hemen her mekanda hem işlevsel hem de dekoratif  sonuçlar veren yüksek kalitededirler.

Bölme sistemlerinde kullanılan cam kapılar, her dekorasyon stiline uyum sağlıyor.

Genellikle iki parçadan oluşan sürme cam kapılar, yaşam alanlarının her bir köşesinde kullanılırlar. Bu bir evin salonu da olabilir, banyosu da… Ofislerin toplantı odalarının girişlerini sağlayan ana kapılar da olabilir, ofis bölme sistemlerini sağlayan paneller de… Tamamen kişisel tercihe kalmış bu kullanım alanı kararında; camın şeffaf yapısı, mekanda kullanılan istisnasız tüm renk kombinasyonlarıyla uyum sağlar. Bunun yanı sıra son dönemlerde sıklıkla görülen giyinme odalarında ve duvardan duvara ray dolap sistemlerinde de cam kapılar, tercih olarak ilk sıralarda gelmektedir.


Şeffaf yapısıyla aydınlatmaya maksimum fayda

Mekandaki aydınlatmanın gücünü arttıran cam kapılar, gün ışığından da maksimum oranda yararlanmaya imkan tanır. Yüzey üzerine tercih edilecek desen yoğunluğuyla da maksimum gizlilik sağlar. Genellikle sürgülü cam kapı sistemlerinde  kullanılan 8 mm ve 10 mm temperli camlar, darbe dayanımlarıyla güvenlikten tam not almaktadır. Çift cam olarak da tasarlanabilen cam kapılar, standart ölçü haricinde mekana özel boyutlarda üretilebilmektedir.

Desen baskılı cam kapılar dekoratifliği ile ön plana çıkıyor.

Camın sadeliğini ve modernlik veren duygusunu yüzey baskılarıyla istenilen stillere dönüştürmek mümkündür… Bu baskılar oluşturulurken, desen çiziminde laser kesimden yararlanılabildiği gibi kumlama tekniği uygulandığı da görülmektedir. Üstelik yüzeye çizilecek formlarda herhangi bir sınırlandırmanın olmaması, mekanda kişisel stil yansımasının özgürlüğü anlamına da gelmektedir. Teknik olarak, üretilen vitray desenli camlarda kurşun vitray uygulaması gerçekleştirilmekte, üst camlar çoğunlukla bizote cam olarak kullanılmaktadır.